Obchodní podmínky

1. ZÁKLADNÍ USTANOVENÍ

Tyto Obchodní podmínky upravují vztahy mezi smluvními stranami kupní smlouvy, kdy na jedné straně je Dyscentrum-Strakonice, IČO 26620201, DIČ CZ 26620201, se sídlem Chelčického 555, 386 01 Strakonice, registrované Ministerstvem vnitra ČR pod kódem VS/1-1/52 992/03-R jako prodávající a na straně druhé je kupující. Jsme občanské sdružení (viz. O nás) a jednou z našich aktivit je distribuce metodického materiálu (pomůcek) rodičům i organizacím (školy, pedagogicko-psychologické poradny a další instituce). Je možné nás telefonicky či e-mailem kontaktovat, rádi Vám poskytneme odbornou konzultaci. Kupující zasláním objednávky e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. potvrzuje, že se seznámil s těmito Obchodními podmínkami, jejichž nedílnou součást tvoří reklamační řád, a že s nimi souhlasí, a to ve znění platném a účinném v momentě odeslání objednávky.

2. DODACÍ PODMÍNKY

Dodací lhůta je 1 - 2 týdny v závislosti na způsobu dodání (dobírka a faktura, bankovní převod). Termín dřívějšího odeslání je možné domluvit i individuálně po telefonické či e-mailové domluvě. V ojedinělých případech se dodací lhůta z organizačních důvodů může prodloužit, o této skutečnosti budete informování telefonicky či e-mailem. Objednaný materiál je možno vyzvednout i osobně na adrese našeho sídla po předchozí telefonické domluvě termínu vyzvednutí. V tom případě je vhodné vybrat způsob platby „Hotově při osobním odběru“. V poznámce prosím uveďte předběžný den a čas odběru. V případě potřeby Vás budeme kontaktovat pro upřesnění.

3. POŠTOVNÉ A BALNÉ

V katalogu pomůcek jsou vždy aktuální a platné ceny. Ceny zboží jsou konečné včetně DPH. K ceně bude připočtena suma za poštovné a balné. Cena poštovného je závislá na hmotnosti a ceně zásilky dle sazeb České pošty:

  • pojištění zásilky od 500 Kč do 5.000 Kč: 5 Kč (do 500 Kč pojištění v ceně);
  • pojištění zásilky od 5.000 Kč: 12 Kč;
  • cena podle hmotnosti: do 0,5 kg 37 - 59 Kč, do 1 kg 43 - 64 Kč, do 2 kg 49 - 73 Kč, do 5 kg 80 Kč, do 10 kg 95 Kč, do 15 kg 110 Kč, do 20 kg 125 Kč;
  • balné podle velikosti zásilky a použitého obalu: 5 - 35 Kč,
  • v případě platby dobírkou: dobírková složenka do ceny zboží 5.000 Kč: 22 Kč, nad cenu zboží 5.000 Kč: 33 Kč; poplatek za dobírku: 12 Kč.

Nejsme plátci DPH.

4. PLATEBNÍ PODMÍNKY

K odeslanému materiálu vždy vystavujeme fakturu, která je součástí zásilky. Fakturu můžeme zaslat i e-mailem. V případě, že chcete zaslat fakturu přímo na fakturační adresu, napište nám to prosím do poznámek. Všem fyzickým osobám a právnickým osobám posíláme materiály po předchozím uhrazení částky na náš účet nebo na dobírku. Podklady k úhradě Vám pošleme e-mailem. Prodávající akceptuje následující platební podmínky:

  • platba v hotovosti při nákupu,
  • platba předem bankovním převodem (pouze pro rodiče),
  • na dobírku při doručení zboží (pouze pro rodiče; hotovost přebírá od zákazníka Česká pošta, a.s. – kupující hradí navíc tzv. dobírečné),
  • platba na fakturu se splatností (pouze organizace).

V případě opakované úhrady faktury po době splatnosti bude dané organizaci zboží zasíláno nadále již pouze na dobírku. Zboží zůstává do úplného zaplacení a převzetí majetkem prodávajícího, avšak nebezpečí škody na věci přechází převzetím zboží kupujícím. Organizace žádáme o uvedení přesné fakturační adresy, IČO, případně DIČ. V případě, že zboží bude doručováno jako balík a uvedete číslo mobilního telefonu, dostanete od České pošty sms avízo o doručení balíku.

5. PODMÍNKY VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Kupující má právo v souladu § 53 odst. 7 obč. z. vrátit zboží ve lhůtě 14 dní od převzetí zboží, pokud bylo zboží odesláno na základě provedení e-mailové objednávky. Rozhodne-li se kupující využít tohoto práva, musí zboží vrátit prodávajícímu nejpozději do 14. dne od převzetí zboží. Prodávající má právo pouze na náhradu nákladů za zakoupené zboží.

Zboží zasílejte na adresu:

Dyscentrum-Strakonice
Chelčického 555
386 01 Strakonice

Zboží by měl kupující spotřebitel vrátit úplné, nepoškozené, čisté včetně originálního obalu (metodické příručky, počítačové výukové programy, atd.), ve stavu a hodnotě, v jakém zboží převzal. V případě, že bude vrácené zboží nekompletní či poškozené, může prodávající vracenou kupní cenu snížit o tomu odpovídající částku (v souladu s § 458 odst. 1 obč. z.). Peníze za vrácené zboží budou kupujícímu vráceny do 30 dnů od vrácení zboží. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v uvedené lhůtě, doporučujeme pro urychlení vyřízení odstoupení zboží doručit na adresu prodávajícího spolu s přiloženým průvodním dopisem s případným důvodem odstoupení od kupní smlouvy (není podmínkou), s číslem nákupního dokladu a uvedeným číslem bankovního účtu. Částka za vrácené zboží bude navrácena formou dobropisu.

6. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k realizaci dodání zboží kupujícímu a nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou situace související s distribucí objednaného zboží (sdělení jména a adresy dodání) a autorizací počítačových výukových programů. Prodávající postupuje tak, aby subjekt údajů neutrpěl újmu na svých právech, zejména na právu na zachování lidské důstojnosti, a také dbá na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a osobního života subjektu údajů.

Osobní údaje, které jsou poskytnuty dobrovolně kupujícím prodávajícímu za účelem splnění objednávky, jsou shromažďovány, zpracovávány a uchovávány v souladu s platnými zákony České republiky, zejména se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném a účinném znění. Kupující dává prodávajícímu svůj souhlas ke shromažďování a zpracování těchto osobních údajů pro účely dodání zboží a evidence počítačových výukových programů, a to až do doby jeho písemného vyjádření nesouhlasu s tímto zpracováním zaslaným na adresu Dyscentrum-Strakonice, Chelčického 555, 386 01 Strakonice. Za písemné vyjádření se v tomto případě považuje i forma elektronická, tedy zasláním e-mailu na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kupující má právo přístupu ke svým osobním údajům a právo na jejich opravu.

7. KONTAKTY

Doporučujeme sledovat Aktuality, kde jsou uvedeny případné změny.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, můžete nás kontaktovat:

Mobil: 602 938 952, 723 162 582
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.dyscentrum-strakonice.cz

8. ZÁRUČNÍ PODMÍNKY

Záruční podmínky na zboží se řídí Reklamačním řádem prodávajícího a platnými a účinnými právními předpisy ČR. Jako záruční list obvykle slouží nákupní doklad (podrobnosti viz Reklamační řád).

9. PLATNOST OBCHODNÍCH PODMÍNEK

Tyto Obchodní podmínky jsou platné a účinné od 1. 9. 2013. Prodávající si vyhrazuje právo změnit Obchodní podmínky bez předchozího upozornění.

 

©2013 DYSCENTRUM Strakonice o.s., programming & template by ALPOD.net, powered by Joomla! & Afterburner, TEXTYKOREKCE.cz